1939 - powstanie firmy

W 1939 roku, na placu handlowym 'Burku” Józef poznaje sprzedającą ziemniaki Marię Cich, która wpada mu w oko. Maria pochodzi z sąsiedniej wsi Bobrowniki Małe.

Jej rodzice przed I Wojną Światową byli kilka lat „za wielką wodą” w poszukiwaniu chleba. Po powrocie osiedlili się na gospodarce i żyli z płodów ziemi i hodowli. Żyli dostatnio. Maria jako trzecie dziecko z siedmiorga rodzeństwa była pierwszym urodzonym w Polsce a przyszła na świat w 1915 roku. Jest najstarszą z żyjących dzieci (rodzeństwo urodzone w Ameryce zmarło).

Maria, spokojna domatorka, sumienna i pilna uczennica. Wyróżniała się doskonałą pamięcią. W szkole zawsze stawiana za wzór, często recytująca z pamięci długie teksty. Edukację kończy jednak w szkole gospodarczej dla dziewcząt, jak wiele ówczesnych panien. Przed poznaniem Józefa, rozważa zamążpójście za jednego w wielu adoratorów – rzeźnika, jednak jej wrodzona wrażliwość nie pozwala stanąć u boku człowieka którego ręce zbroczone są krwią zwierząt. Wybiera piekarza

Plac targowy „Burek” 1939 rok

W maju 1939 roku młodzi małżonkowie Maria i Józef Klichowie rozpoczynają działalność piekarską, w dzierżawionych od rodziny żydowskiej budynkach w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej.

Kontakt

Napisz do nas

Dane firmy

06 - 22 poniedziałek - piątek
06 - 14 soboty

(+48) 014 626 78 81
fax.: (+48) 014 626 71 98

handel: handel@klich.com.pl
marketing: marketing@klich.com.pl
księgowość: ksiegowosc@klich.com.pl

33-101 Tarnów ul. Krakowska 253

facebook.com/piekarniaKlich

Co polecamy

Pieczywo żytnie
Pieczywo mieszane
Pieczywo pszenne
Pieczywo premium
Ciasta drożdżowe
Ciasta deserowe i torty
Ciastka
Galanteria Cukiernicza

Tutaj znajdziesz nasze produkty