Historia

W tym miejscu mogą państwo poznać historię naszej firmy.

2017 - Przejęcie 10 sklepów od Grupy Rogala

W 2017 roku firma przejęła od grupy Rogala 10 sklepów, które zostały zmienione w nasze sklepy firmowe. W wyniku poszerzenia działalności została zwiększona również oferta firmy.

2010 - Inwestycje z funduszy europejskich oraz dalszy rozwój firmy

Aby sprostać zwiększającym się potrzebom rynku podjęto decyzję o dalszej rozbudowie firmy. W 2009 roku firma złożyła wniosek o dotację z funduszu europejskiego pod nazwą „Wzrost konkurencyjności firmy 'Klich' poprzez rozbudowę piekarni – cukierni oraz nowoczesnych maszyn i urządzeń”. Wniosek zaakceptowano i przyznano firmie dotację w wysokości 627 000 zł co stanowiło 30% inwestycji.

Czytaj dalej

2009 - Jubileusz 70 lecia firmy

W czerwcu 2009 roku, z okazji jubileuszu 70 lecia firmy zorganizowano uroczyste obchody tego święta z Mszą Świętą w kościele parafialnym im. St. Kostki i przewozem pracowników z osobami towarzyszącymi na piknik do Pawilonu nad Dunajcem.

Czytaj dalej

2005 - Śmierć współzałożycielki piekarni

26 lutego 2005 roku umiera żaona założyciela piekarni – Maria Klich. Do końca swych dni sędziwa dziewięćdziesięcioletnia Maria, choć schorowana, wspiera duchowo i radą prowadzących firmę córkę Krystynę i wnuki Tomasza i Beatę.

Czytaj dalej

1998 - Dynamiczny rozwój firmy w latach dziewięćdzisiątych

W 1998 roku rozbudowano i powiększono sklep przy piekarni. Wykonano duże wejście ze stolarką aluminiową, wyposażono sklep w funkcjonalne meble i lodówki. Firma bierze udział w różnych lokalnych imprezach targowych. Wystawiając i promując swoje wyroby, otrzymuje różne nagrody za jakość.

Czytaj dalej

1990 - Lata dziewięćdziesiąte

Lata dziewięćdziesiąte to dalszy wzrost koniunktury na rynku, a więc i dynamiczniejsze przemiany w firmie. W 1990 roku wybudowano i oddano do użytku pawilon handlowy przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie, parterowy, murowany o zwartej zabudowie z innymi pawilonami.

Czytaj dalej

1987 - Śmierć założyciela piekarni

9 czerwca 1987 roku po przebytym zawale serca umiera założyciel firmy – Józef Klich

Czytaj dalej

1980 - Lata osiemdziesiąte i stan wojenny

Obecność personelu była poważnym problemem, gdyż w latach 80-tych praca była na wyciągnięcie ręki, stąd wielu po prostu jej nie szanowało, a tzw. „bumelki” były na porządku dziennym.

Czytaj dalej

1971 - Lata siedemdziesiąte

Lata siedemdziesiąte to okres większej swobody: wyższych przydziałów mąki i mniejszych represji w stosunku do „prywaciarzy”. Te zmiany mają pozytywny wpływ na rozwój firmy. Liczba zatrudnionych zwiększa się. Zużyty wyeksploatowany przez 18 lat ŻUK zostaje oddany na złom, a jego miejsce zajmuje Volkswagen Lt3.

Czytaj dalej

1963 - Otwarcie sklepu firmowego na ulicy Wekslarskiej

W maju 1963 roku został otwarty sklep z pieczywem przy ulicy Wekslarskiej i produkcja uległa zwiększeniu. Zwiększył się tez popyt, bowiem pieczywo „Klicha” było uważane za najlepsze w mieście

Czytaj dalej

1954 - Lata pięćdziesiąte. Działalność w czasach komunizmu

Nastały czasy komunistyczne, i nie były to czasy łatwe dla rzemiosła ze względu na represje władz. Małe przydziały mąki, nieustanne kontrole. Mimo trudności firma działała.

Czytaj dalej

1945 - Koniec wojny

W grudniu 1945 roku Klichowie dokonali zakupu dzierżawionej w czasie wojny piekarni przy ulicy Krakowskiej inwestując w przyszłość.

Czytaj dalej

1942 - Egzamin mistrzowski

5 września 1940 roku Józef Klich złożył egzamin czeladniczy w Izbie Rzemieślniczej w Krakowie (w skład komisji wchodzili też Niemcy) a 16 litego 1942 roku - egzamin mistrzowski.

Czytaj dalej

1939 - Powstanie firmy

W maju 1939 roku młodzi małżonkowie Maria i Józef Klichowie rozpoczynają działalność piekarską, w dzierżawionych od rodziny  żydowskiej budynkach w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej

Czytaj dalej

1914 - Narodziny i lata młodzieńcze

We wsi Bobrowniki Małe pod Tarnowem, w rodzinie pana na włościach i chłopki, przychodzi na świat najstarszy syn Stefanii i Jana Klichów – Józef.

Czytaj dalej

Sprawdź historię firmy w formie PDF!

Kliknij tutaj!

Kontakt

Napisz do nas

Dane firmy

06 - 22 poniedziałek - piątek
06 - 14 soboty

(+48) 014 626 78 81
fax.: (+48) 014 626 71 98

handel: handel@klich.com.pl
marketing: marketing@klich.com.pl
księgowość: ksiegowosc@klich.com.pl

33-101 Tarnów ul. Krakowska 253

facebook.com/piekarniaKlich

Co polecamy

Pieczywo żytnie
Pieczywo mieszane
Pieczywo pszenne
Pieczywo premium
Ciasta drożdżowe
Ciasta deserowe i torty
Ciastka
Galanteria Cukiernicza

Tutaj znajdziesz nasze produkty