1980 - Lata osiemdziesiąte i stan wojenny

Obecność personelu była poważnym problemem, gdyż w latach 80-tych praca była na wyciągnięcie ręki, stąd wielu po prostu jej nie szanowało, a tzw. „bumelki” były na porządku dziennym.

Krystyna wspomina o tym, że częstokroć nocą musiała jechać po niesolidnego pracownika, gdyż produkcja wymagała odpowiedniej ilości osób. Szczególnie dobrze zapamiętała nocny wyjazd w czasie stanu wojennego.

Obowiązywał wtedy zakaz przebywania na ulicy po godz. 22:00 a ona powiadomiona o braku pracownika trzeciej zmiany (od godziny 23:00), zarzuciła na koszulę nocną płaszcz i w pośpiechu pojechała po pracownika. Nie zabrała nawet dokumentów w pośpiechu.

W drodze powrotnej zatrzymana do kontroli, oznajmiła milicjantom, że nie ma czasu na rozmowę, bo trzeba „sadzić” chleb do pieca, a ona wiezie pracownika i... odjechała.

Pościgu nie było. Z czasem rozwiązała problem nieobecności pracowników wprowadzając premie za stuprocentową obecność. W trosce o odpowiednią kadrę pracowniczą podejmuje się też kształcenia uczniów (w 1987 roku kończy kurs pedagogiczny) i zwiększa liczbę pracowników do 13 osób.

Kontakt

Napisz do nas

Dane firmy

06 - 22 poniedziałek - piątek
06 - 14 soboty

(+48) 014 626 78 81
fax.: (+48) 014 626 71 98

handel: handel@klich.com.pl
marketing: marketing@klich.com.pl
księgowość: ksiegowosc@klich.com.pl

33-101 Tarnów ul. Krakowska 253

facebook.com/piekarniaKlich

Co polecamy

Pieczywo żytnie
Pieczywo mieszane
Pieczywo pszenne
Pieczywo premium
Ciasta drożdżowe
Ciasta deserowe i torty
Ciastka
Galanteria Cukiernicza

Tutaj znajdziesz nasze produkty